Ghost In The Shell 2017

Başrolünde Scarlett Johansson’ın bulunduğu Ghost in the Shell, Matrix’e ilham kaynağı olmuş ve felsefi derinliği üst düzeyde olan, Japon sanatçı Masamune Shirow tarafından yaratılan bir manga serisinden uyarlandı. 1995 ve 2004 yıllarında yapılmış iki de anime filmi bulunan Ghost in the Shell’in yönetmen koltuğunda Rupert Sanders yer alıyor. Filmin senaryosunu ise Oscar adaylığı bulunan Jonathan Herman ve Jamie Moss yazmış. Yapımı sürerken hayranlarının ikiye ayrıldığı Ghost in the Shell, kimileri tarafından sahip olduğu felsefi yoğunluğu Hollywood’un yok edeceği yönünde eleştirilmişti. Bir diğer kesim ise Hollywood’un Uzak Doğulu yapımcılardan daha kaliteli bir iş çıkaracağını düşünerek filmi sabırsızlıkla bekliyordu.

Scarlett Johansson'u Binbaşı olarak göreceğimiz Ghost in the Shell, tehlikeli aşırılıkçıları ve ileri teknoloji suçlularını yakalamakla görevli, 9. Birlik adını taşıyan seçkin bir ekibin yaşadıklarını anlatıyor. 

Kaynak: https://www.sinemia.com/sosyal/sinema-galeriler/ghost-in-the-shell-hakk…

Filmden Diğer Replikler

Başlık Replik
Bir tilkiyi öldürmek için asla tavşan gönderme

Aramaki: Bir tilkiyi öldürmek için asla tavşan gönderme!

Geçmişin seni tanımlamaz.

Binbaşı: Geçmişin seni tanımlamaz. Hareketlerin tanımlar.

Geçmişin seni tanımlamaz.

Binbaşı: Geçmişin seni tanımlamaz. Hareketlerin tanımlar.

Bizi tanımlayan yaptıklarımızdır.

Dr. Ouelet: Sanki bizi tanımlayan onlarmış gibi hatıralarımıza sarılırız ama bunu yapmaz hatıralar. Bizi tanımlayan yaptıklarımızdır.