Ağaçlar insanlara benzer

Ağaçlar insanlara benzer

Ebu Hüssam : 40 sene, gece gündüz demeden, Selma ve ben toprağı işledik, ağaçları yetiştirdik. Bu iş sadece sulama ve gübreleme işi değildir. Ağaçlar da tıpkı insanlar gibidir. İnsanlara benzerler, ruhları vardır, duyguları vardır. Kendileriyle konuşulsun isterler, şefkat görmek isterler. Ben traktör kullanmam. Ne yapacaksam kendi ellerimle yaparım. Bu toprak bölgenin en verimli toprağıdır. Hayır hayır, bölgenin değil dünyanın en verimli toprağıdır.

İsrail yetkilisi : Bu elimdeki Bayan Zidane'in bahçesinden alınan toprak numunesi. Labaratuvar sonuçları toprağın uzun süredir çapalanmadığını gösteriyor. Birçok aşılanmamış ağaç çeşitli hastalıklar sebebiyle hiç meyve vermezken, olgunlaşan meyveler de çürümüş vaziyette.

Avukat: Acaba neden, sormama izin verin lütfen, ağaçlar bu kadar kötü haldeler? Buna cevap vermeye bile gerek yok Bay Ziegler. Hepimiz cevabı biliyoruz. Çünkü mahkeme kararıyla Bayan Zidane'in bahçesine girmesi yasaklanmıştır. Bu kararı tanımayıp bahçeye girmeye kalktığında ise askerlerin ve Gizli Servis'in silahları üzerine çevrilmiştir

Aynı Filmden Replikler