Ses...

Ses...

Baran: Keje.. beni hapiste vurdular keje.. ölmedim.. hastalandım.. bir ciğerimi orda bıraktım, gene ölmedim.. çok dövdüler beni.. kan kustum, ama ölmedim.. yaşadım.. seni bir kez daha görebilmek için yaşadım.. şimdi bana dediler ki; kimse sesini duyamıyormuş.. susmuşsun.. benimle de konuşmayacak mısın Keje.. sesini duyamayacak mıyım..?

Keje: Eşkiyalar ölünce kayan yıldız olur..

Baran: Dağlardayken, geceleri binbir haşarenin kurdun sesini duyarsın, yatardım bir kayanın üzerine ve gökyüzünü seyrederdim, yıldızları...Seni düşünürdüm. Sonra bir yıldız kayardı ve derdim ki işte bir eşkıya daha ölmüştür. Çocukken sana eski zaman eşkıyalarının masallarını nasıl anlattığımı düşünürdüm, senin yıldızlara bakışını...

Keje: Ben de geceleri yıldızları seyrediyem.. Ama seni görmemişem. Yaşadığını anlamışım, geleceğin günü beklemişem...Sesim şimdi bana çok tuhaf geliyi..Sanki başkası konuşuyi, ben dinliyem...

Baran : Ben ömrümce bu dakka için yaşamışım, artık ne olursa olsun önemi yoktur. Seni gelip alacağım, beni bekleyesin Keje..

Eşkıya

Eşkıya, başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel'in paylaştığı 1996 yapımı film. Yavuz Turgul'un yönettiği ve senaryosunu yazdığı Eşkıya, 1996-1997 sezonunda 2 milyon 568 bin 339 kişi tarafından izlenerek o tarihe kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı elde eden filmi oldu. Bu başarı, 1980'li yıllardan itibaren üretim ve seyirci sayısı bakımından büyük bir çöküş yaşayan Türk sinemasının kaderini değiştiren bir dönüm noktası sayılmaktadır. Kasım 1996'da gösterime giren Eşkıya, kırdığı seyirci rekorunu 2001 yılına kadar elinde tuttu.

http://tr.wikipedia.org/wiki/E%C5%9Fk%C4%B1ya_(film)

Yorum yapın