Ferhan Efeçınar

Ferhan Efeçınar

Yazar kendi kaleminden:

21.10.1968 tarihinde ılık bir sonbahar günü Izmir'de dünyaya gelmişim. Hastaneye yetiştiremeseler açık hava sinemasında dünyaya gelecekmişim. (Demek havalar o zamanda mevsim dışı haraketler gösteriyormuş ve ayrıca sinemaya merak salmamın karmik sebebi bu olabilir) Babamın görevi dolayısıyla ilk okulu dört ayrı kent'de okuduktan sonra, Orta, Lise ve Üniversite eğitimlerimi İzmir'de aldım.

1985 - 1989 Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik

1989 - 1993 Dokuz Eylül Üniversitesi G.S.F Sinema - TV - Fotoğrafçılık Anasanat Dalı

1993 - Marmara Üniversitesi G.S.F Sinema - TV Yüksek Lisans

Uzun yıllar Sinema - TV sektöründe Yardımcı Yönetmenlik - Yapımcılık yaptım. (Bizimkiler, Süper Baba, Çakalların İzinde, Reyting Hamdi, Kurtuluş, Kurtlar Vadisi vb.gibi pek çok dizi... ANS'de yarışma, klip vb. program yapımcılığı ve koordinatorlüğü...) Şu anda İzmir Akademi Ege'de Sinema - TV Yönetmenliği üzerine dersler vermekteyim.

1999 yılında oğlumun doğumundan sonra kendime ait Free Visual İmaj Bankasını kurdum. Halen devam etmekte olan bu işim Reklam ve Prodüksiyon firmalarına dijital imaj ve dijital film sağlamak üzerine.

Spirütel yaşamıma gelince...

Küçük yaşta anneannemden dinlediğim hikayelerden olsa gerek yaşadığımız evrenin gözümüzle gördüğümüz bir evren olmadığı zihniyle büyüdüm. Rüyalarım ve sezgilerim neredeyse şaşmaz derecede reel yaşamda bana yol göstericiydiler. 13 yaşımda yogaya başladım, üniversite yıllarımda kısa bir süre Transandaltal Meditasyon ile ilgilendim. Yine aynı yaşlarda başlayan astroloji merakım halen devam etmekte. Sonra birden kendimi aslında sadece bir vizyon olan yaşantının koşturması içinde buldum. Yaşamım çalışmaktan ve telaştan ibaret olmuştu. Üst üste beni zorlayan deneyimler (ki bunlar benim tarafımdan yaratılmıştı) yaşıyordum. Bir şelaleye kendimi kaptırmıştım ve oradan oraya sürükleniyordum. Başımı kaldırıp nereye gittiğime bakacak vaktim bile yoktu. Bu üst üste gelen beni yaşamaktan neredeyse vazgeçirecek deneyimler fiziksel bedenimde çok ciddi oto ümmüm rahatsızlıklara sebep oldu. Dibe vurmuştum. Bu durumdan bir yıl kadar sonra eşimle tanıştım. Tekrar yaşamayı seçmiştim. Oğlumu dünyaya getirdim. Yaşamı daha çok sever olmuştum. Ama yaşam sorumluluğum hala benim elimde değildi ve bişeyler eksikti.

Bir gün uzun süredir görmediğim bir arkadaşım eşiyle bizi ziyarete geldi ve Reiki'den bahsetti. Geçmişte yaşanan olayları ve kişileri bu yolla affedebileceğimizi ve doğal şiflanma yoluna gidilebileceğinden bahsetti. Tamam dedim, sen benim için geldin arkadaşıma. Sonra Reiki 1. aşamaya inisiye oldum. Sevgili Berna Özcan'dan aldım ilk eğitimimi. Sonra sevgili Nil Sencer'in Bilinçaltı Çalışmalarına katıldım ve hayatım değişti. Kendime kuşbakışı bakmayı öğrendim. Farkındalığım arttı ve yaşam sorumluluğumun sadece ve sadece bana ait olduğunu anladım. Ardından Usui Reiki Master oldum. Evrensel titreşimlerin zaten çok hızlandığı evrenimizde benim de titreşimlerim bir o kadar hızlanmaya başlamıştı. Kundali, Ra Sheba, Takyon ve diğer enerji sistemleriyle de çalışmaya başladım. NLP practitioner eğitimimi aldım. Bilinçaltımızın şifrelerini meteforik anlatımlarıyla çözen I ching eğitimini aldım. Evrenin almak ve vermek döngüsü içerisinde bilgilerimi ve eğitimlerimi paylaşmaya başladım. Reiki Zen Kişisel Gelişim Merkezini kurdum. Merkez sadece benim değil bir çok eğitmenin de eğitim verdiği bir yer haline geldi. İstanbul ve İzmir'de faaliyetlerimi sürdürmekteyim. Quantum Mekaniği ve DNA sarmalları üzerine araştırmalar yapmakta, bilinçaltımızın gücü ve enerji sistemleri üzerine makaleler yazmaktayım. Zihnim herzaman Tümdengelim metoduyla işledi, şimdi biliyorum ki hepimiz bir bütünün parçalarıyız ve bir tek olandan geldik. Birin varlığına dolayısıyla da evrendeki tüm canlıların varlığına şükrediyorum.

Bir ruh arkadaşınız olarak kendimi tanıttım,

Yuvaya dönüş yolunuz sevgi ve ışıkla aydınlansın,

NLP Master Practitioner
Usui Reiki Master
Kundalini Reiki Master
Ra Sheeba Master
Takyon Master
I Ching Egitmeni

http://www.bilgipaylasim.org/ferhan.html