Dublörün Dilemması

Yazarı
Türü
Roman
Sayfa Sayısı
265
Baskı Tarihi
2009
ISBN
9750503228
Baskı Sayısı
0
Yayın Evi
İLETİŞİM

Kaynaktan Diğer Alıntılar

Başlık Altı Çizili Satır Sayfa Azalan sıralama
Dublörün Dilemmasının ilk satırları...

Adamın sol yanağında Nike amblemi şeklinde bir yara izi vardı. Mr. Nike siyah bir takım elbise giymiş ve yemin ederim papyon takmıştı.

13
İnsanlar öldürüyorlar vakitlerini

İnsanların çoğu, itirafın yerine iddiayı, acziyetin yerine öfkeyi, çaresizliğin yerine avuntuyu koyarak öldürüyorlar vakitlerini. Bense işi şakaya vurmadan edemiyorum.

20
Gerçekleri ayırdedebilme

Pekala... Bende atipik şizofreni var ve sürekli halisünasyonlar görüyorum. Fakat hepsi bu.

22
Hata

Yanlış yerde hata yapmak

22
Yetimler ve masumiyet imtiyazı

Biz yetimler intikam iştiyakı ile doluyuzdur. Dehşeti dengelemeye yatkınızdır. Başkalarının öçlerini de almaya hevesleniriz. Yetimlik bize kanlı doğaçlamalar yapma cüreti verir.

48
İtiraf

İtiraf etmeliyim ki, aziz okur, benim ömrüm, her birini gebertmek istediğim insanlarla aramdaki buzdağlarını eritmeye çalışmakla geçiyor.

48
Hayatta başarılı olma yolları

Hayatta başarılı olmanın iki yolu olduğu söyleniyor. 1] Şanslı olmak 2]Hile yapmak. Bense dayanıklı olmayı tercih ederim.Çünkü dayanıklılık kadar kışkırtıcı hiç bir şey yoktur.

49
Yetimlik

... yetimlik zaman aşımına uğramaz, haddizatında yetim olmayanlar da yetimliğe doğru seyreder. Yani kimsesizlik, kimsenin tekelinde değildir.

49
Bunu Biliyor Muyuz?

Ve hepimiz biliyoruz: Dostlarımız, biz caddenin kenarında alevler içinde yanarken, karşıya geçip üstümüze işemeye üşenen kimselerdir.

49
İşadamı

İpek kravatıyla dev işkembesini örtenlerden değil; ince yapılı.

51