yanlış

Türü
Diğer
Sayfa Sayısı
44
Baskı Tarihi
Ocak 2013
Baskı Sayısı
65. Baskı
Basım Yeri
istanbul
Yayın Evi
Nesil
Editörü
Özlem Gölcü Candemir
Orijinal Adı
Kişilik ve Karakter Gelişiminde Çocukluk Sırrı

Her çocuğun özünde , o çocuğun nasıl bir yetişkin olacağının şifrelerini barındıran "çocukluk sırrı" vardır.Bu sır , çocuğun içinde "buyurucu bir iç kılavuz" olarak mütevazi bir sabırla , adım adım o çocuğun kişilik ve karakterini oluşturma mücadelesi verir.

Yanlış yaptıkça doğru bulunur

*Çocuk yanlış yaptıkça doğruyu bulur, yanlış yaptıkça yaşama dokunarak hayatı öğrenir. Anne - babalar ise maalesef çocuklarının yanlış yapmalarına izin vermiyorlar. Çocuklar da erken yaşta yaşamı öğrenebilecekken , genellikle küçükken izin verilmeyen yanlışları yetişkinlik döneminde tekrarlıyorlar.*


Türü
Deneme
Sayfa Sayısı
0
Baskı Sayısı
0. Baskı

Doğru Sadece Bizde Mi?

Yanlışın çok sayıda olduğunu, çeşitli ve birbirinden farklı yanlışlar olduğunu buna mukabil, tek doğru olduğunu, birden fazla doğru olmadığını söylerseniz insanlar rahatlar. İnsanların yanlışlara çokluk, doğruya teklik yakıştırmaktan memnun oluşları bir düşünce olgunluğunun soınucu değildir. Bencilce bir duyguyla insanlar, yanlışın çok, dorunun tek olduğunu kabule eğilimlidirler. Gizliden gizliye herkesin yanıldığına, kendilerinin haklı olduğuna inanırlar. Oysa böyle bir inanış, insanları bu inanışa götüren mantığı yıkar. Tek doğru, teker teker insanların doğruları haline geliverir.